BRICKA, försilvrad koppar, Warszawa Norblin & Co, Polen sekelskiftet 1800/1900.

Rektangulär, handtag med dekor av bladformationer, runt kanten löper druvklasar. Totalstorlek 49x32 cm.

Slitage, repor, sliten försilvring.

Utropspris
200 EUR