JARDINJÄR, nysilver, jugend, 1900-talets början.

Rut- och skärslipad glasskål i ställning av nysilver med riklig dekor av blommor och växter. Höjd ca 17, längd ca 39 cm.

Nagg. Slitage. Försilvringen sliten.

Utropspris
1 500 SEK