Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9227. Tillverkad av Idman. 1950-tal.

Vitmålad metall och mässing. Höjd 43 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
640
6 746
732
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (16 bud)
21 apr 2015 16:31
640 EUR
21 apr 2015 15:41
620 EUR
21 apr 2015 15:41
600 EUR
21 apr 2015 15:41
580 EUR
21 apr 2015 15:40
560 EUR
21 apr 2015 15:40
540 EUR
21 apr 2015 14:27
520 EUR
21 apr 2015 14:27
500 EUR
6 apr 2015 5:07
495 EUR
6 apr 2015 5:07
475 EUR
5 apr 2015 23:13
470 EUR
2 apr 2015 20:55
450 EUR
2 apr 2015 20:55
437 EUR
2 apr 2015 20:52
420 EUR
2 apr 2015 20:42
400 EUR
2 apr 2015 15:36
300 EUR