VINKYLARE/SKÅL, CG Hallberg, nysilver, 1900-talets början.

Rund på välvd fot, dekor av druvklasar, stämplad, diameter 24,5, höjd 18 cm.

Bruksslitage, invändigt sliten, smärre repor.

Utropspris
1 500 SEK