KARTA, delvis kolorerad gravyr, Johann Baptista Homann, 1700-tal.
"Magnae Britanniae pars septentrionalis qua Regnum Scotiae..".
Fläckar och missfärgning. Veck. Skador. Ej examinerad ur ram.