KAFFE och TESERVIS, 5 delar, tenn, Just Andersen, Danmark.
Kaffekanna med handtag lindat med svart läder. Höjd 20 cm. Kaffekanna med handtag lindat i rotting. Höjd 18 cm. Tekanna med handtag i rotting. Höjd 15 cm. Sockerskål och gräddkanna. Höjd 5-6 cm.
Tekanna med skador, bucklor. Kaffekanna med intryckt pip. Slitage. Repor.