Adolf Ulrik Schützercrantz

(Sverige, 1802-1854)
Adolf Ulrik Schützercrantz
(Sverige, 1802-1854)

ADOLF ULRIK SCHÜTZERCRANTZ, litografier, handkolorerade, 4 st. 1800-tal.

Utgivna av Adolf Ulrik Schützercrantz & Alexander Clemens Wetterling & Johan Henric Sjöholm. Ur:"KONGL. SVENSKA ARMÉENS UNIFORMER" Stockholm, 1825. Ca 47x 29 cm.

Smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.

Utropspris
2 000 SEK