Ohara Koson

(Japan, 1877-1945)
Ohara Koson
(Japan, 1877-1945)

OHARA KOSON, 2 st, träsnitt, Japan, 1900-talets början.

Motiv av kanin resp. fågel. Ca 34x18 cm.

Smärre slitage. Fläckar. Ej examinerade ur ramar.

Utropspris
1 500 SEK