SAMEKNIVAR, 3 st, Gunnar Edholm, Jokkmokk, samt Sune Enoksson, signerade, 1900-talets andra hälft.

Enokssons kniv med slida i björk, horn och läder samt med fästen i horn och björk. Edholms knivar med slidor i horn och läder med ristad dekor samt fästen i horn och metall. Längd inklusive slidor 21 cm.

Bruksslitage. Ställvis rost.

Utropspris
1 500 SEK