SOCKERSKÅLAR på fot, nysilver, ett par, Gustaviansk stil, 1900-tal.

Uppsvängda hänklar med dekor av pärlstav, på livet antikiserande relief, välvt lock med krönande kotte, kvadratisk fot på fyra fötter, höjd 17,5 cm.

Mindre repor.

Utropspris
2 000 SEK