BESTICK, 97 delar, "Focus de luxe", Folke Arström, Gense, 1900-talets mitt.

Härdat stål och bakelit. Somliga med originalkartonger.

10 matknivar, längd 20 cm
7 matgafflar, längd 20 cm
8 bordsskedar, längd 20 cm
18 dessertknivar, längd 17,5 cm
17 dessertgafflar, längd 17 cm
13 dessertskedar, längd 17 cm
18 kuvertsmörknivar, längd 15 cm
6 hummergafflar, längd 20 cm

Varierande slitage.

Utropspris
3 000 SEK