VITRINSKÅP, 1900-talets andra hälft.

Målat. Tudelat. Beslag av mässing. Glasad och spröjsad dörr med bakomliggande hyllplan. Glasade gavlar. En låda under dörr. Bredd 94. Djup 28. Höjd 149 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Senare målning.

Utropspris
3 000 SEK