LÅNGPIPOR, 4 st, sjöskum, mest silver, 1800-talets första hälft/mitt.

Ett stort piphuvud, tre mindre, samtliga med pipskaft, två med oidentifierade mästarstämplar stämplade 1821 resp 1843, längd 35-87 cm.

Slitage, repor, smärre bucklor, det största piphuvudet med gåvogravyr. Ett piphuvud med lagning. Ett skaft saknar avslutande munstycke.

Utropspris
1 500 SEK