SAMEKNIV & 4 KÅSOR, en med silver av Nils Olof Lindbäck, Nederkalix, 1898.

Samekniv, med mönsterdekor av älg och hund, signerad S.B -25, längd 19,5cm. 4 olika kåsor, en med montering i silver, längd 11,5-17cm.

Slitage. Smuts. Repor. Skavmärken.

Utropspris
2 000 SEK