SKRIVBORDSUPPSATS, 5 delar, mässing, Gusum, 1900-talets första hälft.
Kulmodell. Bläckställ 037, längd 22 cm. Ett par ljusstakar 029, höjd 17 cm. Cigarrsnoppare, höjd 6 cm. Cigarettvas, Gusums Bruk, höjd 7 cm. Tändstickshållare, höjd 15 cm.
Smärre bruksslitage.