RAMAR, ett par. Gustavianska. Omkring 1800-talets första hälft.

Dekor av pärlbårder. Delvis bemålade och förgyllda. Medföljande färggravyrer av Henry Alken. Innermått ca 19,5x25,5, yttermått ca 24x30 cm.

Slitage. Färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK