BYKKAR, koppar, 1800-tal.

BYKKAR, koppar, 1800-tal.

Rund rom med hänklar i sidorna. Diameter 66, höjd 33 cm exkl hänklar.

Slitage med märken, repor och mindre bucklor. Anlöpningar och mindre ärgningar. Möjlig lagning på ring.

Utropspris
1 500 SEK