KAMIN, "Mikado", Husqvarna, tidigt 1900-tal.

Gjutjärn och emalj. Dekor av blomster. Höjd (exl. fötter) 89 cm.

Ej funktionstestad. Omfattande slitage. Krackelyrer och färgbortfall. Smuts. Två brickor till benen saknas. Säljes omonterad.

Utropspris
3 000 SEK