Gjutjärn och emalj. Dekor av blomster. Höjd (exl. fötter) 89 cm.
Ej funktionstestad. Omfattande slitage. Krackelyrer och färgbortfall. Smuts. Två brickor till benen saknas. Säljes omonterad.