BOK, med träsnitt, Kina. Utgivna av Rong Bao Zhai Beijing 1950-tal.

Efter tuschteckningar av bland annat Qi Baishi. Motiv av landskap, fåglar, djur med mera. Bladstorlek 32 x 21 cm.

Ej fullständigt genomgången, vissa blad saknas. Smärre skador och fläckar.

Utropspris
5 000 SEK