SMYCKESKRIN, belle epoque, Frankrike, 1800-talets slut.

Brännförgylld brons. Rik dekor, med olika figurscener. Höjd 11 cm. Lock 20 x 20 cm. Bär inskription "Lilly". Invändigt klädd med sidentyg. I botten märkt AB. Paris.

Slitage, botten något lös. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK