Robert Storm Petersen

(Danmark, 1882-1949)
Robert Storm Petersen
(Danmark, 1882-1949)

AFFISCH, Tuborg, signerad i trycket Storm P, 1970-tal.

"Du Perikles - Ka´ Du sige mig - hvornaar smager en Tuborg bedst?" "Hvergang!". Monterad på masonitskiva. 85 x 62 cm.

Slitage. Repor. Hål.

Utropspris
1 800 SEK