Christian Dior

(Frankrike, Grundat 1945)
Christian Dior
(Frankrike, Grundat 1945)

VÄSKA, "Saddle Bag", och SCARF, Christian Dior.

Fodrad väska med detaljer i läder och "CD"-märkt metall.
En ytterficka, en dragkedsförsedd innerficka.
Märkt "Christian Dior" samt etikettmärkt "Christian Dior PARIS" på numrerad etikett.
I dustbag med äkthetscertifikat.
Bredd 25 cm, höjd 19 cm, djup 7,5 cm.

Etikettmärkt scarf i bomull.
45 x 115 cm.

Smärre bruksslitage, axelremmen sliten.

S/S 2004, "Dior Surf Chick".

Utropspris
150 EUR