Smycken
691048

ARMBAND, troligen med sötvattenspärlor och filigranarbete, Turku, Finland, 1884.

Stämplad 'WE'. Stel men öppningsbar med säkerhetskedja. 18K guld. Inre diameter 6,5 cm. Totalvikt ca 15 g. Etui medföljer.

Lagningar på baksidan. Löd syns på framsidan. Mindre ytskador på pärlorna.

Utropspris
4 500 SEK