LJUSSTAKAR, två snarlika, mässing, barock, tidigt 1700-tal.

Svarvade mässingsstakar, balusterformat skaft, klockformad fot, den ena monogramgraverad. Höjd 17 cm.

Skador, fläckar, lagningar, senare gravyr, möjligen senare kompletteringar.

Utropspris
5 000 SEK