SKOLPLANSCHER, 6 st, Skolmaterialie Centralen A/B Helsingfors, Finland, 1900-talets första hälft.

"Lagens utgivande", EN. 1904,
"Den brinnande busken", R. Payton Reid 1906,
"Moses upphittas" George Soper 1906,
"Josef berättar sina drömmar" W.H. Margetson,
"Rakel vid brunnen", R. Payton Reid A.R.S.A. 1905,
"Kain och Abel".

77,5 x 57,5 cm.

Hårt slitage, sköra.

Utropspris
150 EUR