RÄKNEMASKINER 2 st, Burroughs calculator och Trinks-Brunsoiga, 1900-talets första hälft.

Burroughs calculator, höjd 13 cm, 24x30 cm. Trinks-Brunsoiga med original skyddskupa 32x14,5 cm, höjd 10 cm.

Rost och korrosionsskador. Funktion ej testade.

Utropspris
150 EUR