PICKNICKKORG, England, 1900-talets slut.

Gafflar, knivar, skedar och tallrikar för fyra kuvert. Tallrikarnas diameter 21 cm. Bestickens längd 13-20 cm. Fyra muggar i porslin höjd 10,5 cm. Två samt en mindre förvaringslådor, längd 8-23 cm. En termos, höjd 32 cm. En vinöppnare, längd 11 cm. Salt- och pepparkar, längd 9 cm. Picknickväska i rotting med detaljer av konstläder och plast, längd 58, bredd 21, höjd 39 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK