SKÅLAR, KANNOR MM, ca 13 delar, Reijmyre, 1900-talets mitt/andra hälft.

Bestående av;
2 karaffer höga,
3 tillbringare,
1 karaff med propp,
1 ljusstake,
1 liten skål,
2 större skålar,
1 vas,
2 lövformade skålfat.

Smärre bruksslitage, smärre repor.

Utropspris
1 500 SEK