JARDINIÈRE, nysilver, Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), 1900-talets första hälft.

Reliefdekor av antikiserande figurer och festonger. Hänklar i form av musicerande fauner. Insats i glas med slipad dekor. Längd 75 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Putsrester. Insats med mindre nagg. En trumpet något sned.

Utropspris
4 000 SEK