Allmoge
696951

SKÄKTKNIV, allmoge. Trönö/Norrala, Hälsingland. Daterad 1830.

Blå bemålning. Dekor av blomsterslingor. Daterad LPD 1803. Längd 54 cm.

Slitage och smärre färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK