SKRIVSET, brons, Nils Fougstedt, Fabriksaktiebolaget Kronsilver FAK, 1920/30-tal.
Brons. Dekor av enhörning. 2 stycken bläckhorn.
Slitage. Repor, märken. Smärre bucklor. En glasinsats till bläckhorn saknas.