Diverse Övrigt
700
SKRIVSTÄLL, mässing, senempire, 1800-talets första hälft.
SkrivstÄll, mässing, senempire, 1800-talets första hälft.

1800/1900-tal. Sarkofagform, brännförgylld dekor av akantusrankor och gudahuvud med amoriner. Krönande urna med lock och godronnering, två bläckhorn med lock. L 20, h 19.

Slitage, repor, ett bläckhorn med nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK