KANNA med LOCK, koppar, O. F. Richman, Falun, 1800-talets början.

Räfflade fötter och knopp med floral dekor. Undertill märkt "O.F Richman Fahlun och Sandsberg". Höjd 19 cm.

Slitage. Tennlagningar. En fot kortad.

Utropspris
1 500 SEK