CYKEL, "Nordstjernan", Wiklunds, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Lackerad i gröngrått. Förkromade detaljer. Handtag i trä, sadel klädd i brunt konstläder. Höjd 115 cm, längd 195 cm.

Slitage och skador. Rost. Krom- och färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK