ISHINK, CHAMPAGNEKYLARE SAMT ÖLKANNA, nysilver, England, 1900-tal.

Ishink med glasinsats och lock, höjd 22 cm. Champagnekylare, balusterformad på fot, höjd 24 cm. Ölkanna på fyra svängda ben, uppsvängd hänkel med bladdekor, höjd 25 cm.

Bruksslitage. Lock med sned knopp. Några bucklor. Ishink med något skev fot.

Utropspris
2 000 SEK