SOFFBORD, Hans Olsen för Hansen & Olsen I/S, Braband, Danmark, 1960-tal.
Ur "Soffgrupp no. 99". Fanérad i teak, två genomgående lådor. Längd 160, bredd 54, höjd 52 cm.
Mindre bruksslitage och stötmärken.