Monogram canvas med bruna skinndetaljer. Reglerbara axelremmar. Invändigt fodrad i beige konstläder, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad. Avtagbar sminkväska medföljer. 23 x 26 x 16 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare i kant. Fläckar.