GRÖTSKÅL & STOP, tenn, 1800-tal.

Grötskål med två hänklar, lock med knopp, bredd 27cm, höjd 16cm. Konande stop med hänklar och lock, höjd 20,5cm.

Slitage. Bucklor. Repor. Bristningar.

Utropspris
2 000 SEK