JARDINJÄR, mässing, 1800-talets första hälft.

Oval form. Reliefdekor av körsbär och bladverk. Hänklar med dekor av lejonmaskaroner. Fötter av claw and ball. Längd 56 cm.

Slitage. Kant med bristning. Repor. Några bucklor. Något anlupen metall.

Utropspris
2 500 SEK