Allmoge
714136

BRUDKISTA, allmoge, daterad 1846

Rak i formen. Beslag av smide. Längd 122 cm, djup 63,5 cm, höjd 62 cm.

Slitage. Repor, märken, rostangrepp. Fläckar. Fraktetiketter sitter kvar. Skador.

Utropspris
2 000 SEK