BÅLSKÅLSET, 15 delar, försilvrad, Goldfeder Silver Co / Birmingham Silver Co Inc, USA, 1950-60 -tal.

Bålskålens diameter 41 cm, höjd 32 cm. Brickans diameter 53 cm. 12 koppar, höjd 9 cm. Slevens längd 40 cm. Inköpt i New York 1965

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR