VINOFFERBÄGARE, blanc de chine, Kina, 1700-tal

Efter modell av noshörningshorn, dekor i relief med djur och växter. Inristat märke. Höjd 8 cm. Träställ med molnformation medföljer.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK