Bemålat trä. Skuret motiv med riddare och drake. Skuren text "PERI' UCCIDE UN DRAGO". Längd 84 cm.
Slitage. Omfattande färgbortfall. Delvis senare bemålat. Sprickor. Stötmärken. Repor.