LITOGRAFIER, 54 st, Ur "Svenska Fåglar", Bror Hallberg, Magnus och Wilhelm von Wright, 1900-talets första hälft.

Häften utgivna av Ivar Baarsens förlag, Stockholm. Litografier med fågelmotiv tryckta av A. Börtzells, Stockholm. Bladstorlek ca 29,5 x 39 cm.

Sedvanligt slitage. Något gulnade.

Utropspris
2 500 SEK