Design
745072

Yrjö Kukkapuro

(Finland, Född 1933)
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)

YRJÖ KUKKAPURO, Fåtölj, "Saturnus" Haimi 1970-tal.

Skinnklädsel, vit glasfiberstomme. Originalklädsel. Bär tillverkarens etikett.

Slitage, fläckar, skinnklädseln nött, veck på sitsen.

Utropspris
200 EUR