JONAS FORSLUND, Tillskriven. Pastell, ej signerad.
"Margaretha Cederström" (1749-1825). Pastell, oval 56 x 49 cm. Samtida bronserad ram.
Ej examinerad ur ram. Kraftigt blekt, skador, veck. Blekt.
SPA 1942:226
Gift med major C G Borgenstierna.