Design
765730
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, soffa, svenskt tenn, modell 703.

JOSEF FRANK, soffa, Svenskt Tenn, modell 703.

Tresitsig, klädd i gripsholmsruta brun. (Textil komponerat av Estrid Ericson och Margit Thorén på 1940-talet). Kulfötter. Längd ca 215 cm. Bredd ca 97 cm. Höjd ca 79 cm.

Smärre slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK