Design
765730

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, soffa, Svenskt Tenn, modell 703.

Tresitsig, klädd i gripsholmsruta brun. (Textil komponerat av Estrid Ericson och Margit Thorén på 1940-talet). Kulfötter. Längd ca 215 cm. Bredd ca 97 cm. Höjd ca 79 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Utropspris
10 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor