SKOLPLANSCHER, 6 st, bland annat Norstedts förlag, 1900-talets mitt.

"Tjäder", "Tranor", sköldpadda.
Svenska växter:"Sälg", "Blåbärsris Lingonris", "Hampa Lin". Olika storlekar 64-73 x 89-96cm samt 96-100 x 65-70cm.

Ställvis omfattande slitage. Fläckar. Skavmärken. Revor. Gulnade.

Utropspris
1 500 SEK