SOFFGRUPP, 3 delar, "Minerva", Peter Hvidt och Orla Mölgaard- Nielsen, France & Son, Danmark, 1950-tal.

Stomme av teak, lösa sitt och ryggplymåer, soffans längd 126 resp 195 cm, kvadratiskt hörnbord med två hyllplan varav ett i rotting, längd 77, bredd 77, höjd 64 cm, etikettmärkt.

Bruksslitage, smärre repor och märken.

Utropspris
15 000 SEK